Navštivte naši prodejnu přímo u stanice Metra Hůrka kde si můžete po celý den dát čerstvě upečený BUREK. Registrujte se na našem eshopu a získejte slevu na každý nákup 5%.

Plantaže Vranac Pro Corde 0,75L

Kód: 1113
Tip
Neohodnoceno
329 Kč
Skladem

Vranac je prastará, černohorská odrůda a její skutečný původ byl ukryt hluboko v hlubinách historie. Pochází z úzké oblasti Crmnica a nyní je jisté, že je ve velmi úzké příbuznosti s odrůdou Kratošija. Pěstuje se od 14. století v údolí Skadarského jezera. Je naší vinařskou a národní chloubou, a proto pokrývá až 70 % našich vinic na Ćemovském poli. Barva vína je intenzivně červená rubínová. Ve vůni výrazné aroma drobného bobulového ovoce, ostružin a borůvek s decentním, suchým kořením. Na patře je víno velmi ovocné s převládající vůní ostružin s vyváženými kyselinami a umírněnou tříslovinovou strukturou. V dochuti je intenzivní ovocně-kořenitého charakteru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysoce limitovaný 100% Vranac, který pochází z vinařského regionu Podgorica – místní říkají, že odsud pochází nejlepší Vranac na světě.

Legenda balkánského poloostrova. Pro Corde = Na srdce

Doporučujeme podávat k  Červenému  maso, zvěřina, kořeněná jídla, tučné, vyzrálé sýry.

V Černé Hoře se Vranac tradičně podává s pršutem Njeguši i s pokrmy z kvalitních mořských a jezerních ryb – zejména s uzeným kaprem a také ke všem druhům pečených a grilovaných pokrmů.

Obsah alkoholu: 13.5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Nápoje
Hmotnost: 1.25 kg
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz